28. CSDCTS 

Celostátní setkání dětských country tanečních souborů 

Střelice u Brna 

duben 2018
 
 
Aktuální slovíčka od Míry Procházky

Milí taneční přátelé!

1. září. Magické datum v kalendáři. Pro desetitisíce dětí, učitelů, školníků, lektorů, vychovatelů, vedoucích zájmových útvarů a pro mnoho dalších lidí, představuje zásadní zlom v roce. Zahajují se nové taneční a divadelní sezóny, přestávají (nebo naopak začínají) být hájené některé druhy ryb, z rekreačních oblastí odjíždějí davy turistů a začíná být klid (docela po letošních prázdninách chápu obyvatele Benátek i některých přeturistovaných španělských měst, že se jim situace nelíbí), naplno se rozjíždí houbařské žně, začínají se sklízet jablíčka. Ale hlavně – začíná nový školní rok! Jaký bude? To záleží na nás všech. Jaký si ho uděláme, takový bude. Jsou samozřejmě aspekty, které neovlivníme, ale budeme-li se k sobě chovat slušně, budeme-li dodržovat obecně platná pravidla, pak může být následujících deset měsíců úplně báječných.

I když je magičnost letošního 1. září lehce zakalena skutečností, že děti jdou do školy až v pondělí (na rozdíl od kantorů, uklízeček, školníků, kteří jsou již dlouho v plném nasazení), nic to nemění na jeho kouzlu. Prvňáčci, těšící se na cosi neznámého. Deváťáci, beroucí vše s nadhledem, ale přesto lehce napjatí z toho, jak po pololetí zvládnou přijímačky. Školníci, těšící se na nové posily pedagogického sboru. A především kantoři, těšící se na výuku.

A tak Vám všem, ať již tančíte country či nikoliv, přeji, ať je ten Váš nový školní rok co nejpříjemnější!

Těším se na setkání na tanečním parketu a tak nezapomínejte nahlížet do sekce „Kalendář akcí, ať Vám nějaká zajímavá akce neunikne (nezapomeňte, že se docela hýbalo s termíny některých tradičních akcí).

   Míra Procházka

 

              

 

 

Malá poznámka: Níže dvě uvedené fotky jsem nezapomněl smazat. Přijde-li letní chumelenice, budou aktuální! 

 

 

 

 
     

    

 
 

 

TOPlist