28. CSDCTS 

Celostátní setkání dětských country tanečních souborů 

Střelice u Brna 

20.-22.duben 2018

 

Milí taneční přátelé!

Také už se těšíte? Já moc! A na co že? No přece až po srpnovém lenošení opět vezmu do ruky mikrofon a začnu jezdit na víkendové akce. A také až rozjedeme dvacátou devátou taneční sezónu v Šumaváčku. Teda ne, že bych bral to lenošení doslova a prázdniny proflákal, to zase ne. Ono nachystat nový taneční program, připravit akce, nezanedbat propagaci, to dá člověku docela zabrat, i když se to na první pohled možná nezdá.

Takže čím, že začneme? Pokud jste z Loučovic, Vyššího Brodu a okolí, pak vězte, že Šumaváček začíná tancovat hned ve čtvrtek 7. září.  Od 15.00, napoprvé jen do 16.30 . Podle toho, jak staré a jak zkušené děti se přihlásí, budou odchody posunuty. Nejméně zkušené děti odchází jako první, naopak nejpokročilejší zůstávají podstatně déle, v ideálním případ do 18.30 .

 

A pokud jste tanečníci či vedoucí kroužku, skupiny, souboru? V nejbližší době se můžeme potkat na skvělém semináři v Lipníku nad Bečvou. Tam pravidelně jezdí báječní tanečníci a sympatičtí vedoucí, určitě z této akce nebudete zklamáni. Tato akce je primárně určena dětem, ale chcete-li přijet jako dospěláci, určitě vás neodmítneme.

O týden později bych hlavně dospělé chtěl pozvat na již tradiční seminář do Bludova. I tam jezdí stejně jako do Lipníka skvělá parta tanečníků z širokého okolí, jen již odrostli dětským střevíčkům.

Pokud máte rádi square dancing, přijeďte do Vyššího Brodu v listopadu. Na opakovací výuku A2 s Medvědem.

Do Brodu můžete přijet i na podzimní prázdniny. Proč je neprotančit?

Chtěli byste raději zkusit clogging či si zasoutěžit? V listopadu proběhne další ročník soutěže O Zelený hrozének v Břeclavi, opět spojený se semináři tradičních country tanců a square dancingu pod mým vedením a již zmíněného cloggingu (ten bude opět s Honzou Valentou).

Střelice jsme z března přesunuli na listopad. Bude spojený se zrušenou adventní akcí v Jindřichově Hradci, tak si nenechte tyto podzimní Střelice ujít!

Plánujeme i tradiční Všechovice někdy v lednu.

No a pak už bude druhé pololetí, které začne seminářem v Jindřichově Hradci a vyvrcholí 28. ročníkem CSDCTS. Čili Celostátním setkáním dětských country tanečních souborů. Jak jste určitě již zaregistrovali, tato akce se bude letos konat ve Střelicích u Brna.

Rozhodně však i nadále sledujte sekci „Kalendář akcí“ na těchto webovkách, protože  výčet výše zmiňovaných akcí zdaleka není konečný.

Těším se na setkání s Vámi na tanečním parketu.

 

          Míra Procházka

 

 

             

 

 

 

 
 

TOPlist